showcase-clear
content

Czym Jest Coaching?

Czym jest coaching?

Miałeś kiedyś swojego trenera? Może nie, ale czy widziałeś sportowca na zawodach, który nie miałby swojego trenera? Raczej nie. Po co zawodnikowi trener? Czy nie mógłby sam osiągnąć dobrych rezultatów? Mógłby sam osiągnąć dobre rezultaty, ale większym wysiłkiem i bez wsparcia. Choć zreszta taka możliwość istnieje, to prawdopodobnie niewielu sportowców obywa się bez trenera. A w życiu, po co trener? W zasadzie z tego samego powodu; by łatwiej osiągnąć znakomite rezultaty.
Jak zatem wygląda coaching, który służy osiągnięciom w życiu?

Zaczynamy od obejrzenia czego chcesz, czego pragniesz, co życzyłbyś sobie osiągnąć, gdzie widzisz swoje szczęście? Okazuje się, że samo ustalenie swojego pragnienia, celu dążenia, nie jest wcale sprawą prostą. Osiągnięcia, są bowiem wyposażone, lub jeśli wolisz obciążone konsekwencjami. Może się okazać, że wcale nie pragniesz tego, co wydawało Ci sie przed analizą Twoim głównym celem! Wszedłeś na szczyt góry, wspiąłeś sie, a tu patrzysz, to nie ten! To tamten wznoszacy się obok. I co teraz?! Schodzić i znów sie wspinać? Dlatego najpierw oglądamy Twój cel, wyobrażamy sobie go, jak to jest, gdy go osiągnąłeś, wizualizujemy stany jego osiągnięcia, by silnie poczuć, że to jest właśnie to, czego pragniesz. Patrzymy, czy osiągając go, nie nadwyrężyłeś innych ważnych dla Ciebie spraw. Ta faza coachingu, ustalania Twojego celu, służy temu, byś się nie pomylił, byśmy dokładnie wiedzieli, gdzie chcesz iść. Przejście tej fazy ma również aspekt motywacyjny, okazuje się, że wiedząc bardzo dobrze, szczegółowo, niemal widząc ( Respice finem! zalecali Rzymianie) cel jesteśmy przezeń pociągani. Nienadarmo starożytni filozofowie, np. Arystoteles, mówili o przyczynie celowej. Cel jest przyczyną! Ze wzgledu na niego działamy! Jest niezwykle silnym motywatorem. Obrawszy cel potrafimy rozstrzygnąć, czy to co w danej chwili robimy, cokolwiek by to było, zbliża nas, czy oddala. Tu równiez tkwi ta niesłychana siła oszczędności czasu, wysiłku, pieniedzy, wiemy gdzie idziemy i nie błądzimy. Te zalety obranego celu zwielokrotniają się, jeśli zaminiamy nasz cel na konkretne działania, doń prowadzące. W celu dostrzegamy czynność doprowadzającą do niego! To ogromna zaleta, bo zwykle nie robi się czegoś, jeśli po prostu nie wiadomo co robić. Pamietaj, podstawową zasadą, jest to, że Ty sam decydujesz do czgo chcesz dążyć, a coach pomaga Ci tam dojść.

Co dalej, gdy już wiemy gdzie dojdziesz? Patrzymy gdzie jesteś teraz. Dokładnie oglądamy rzeczywistość, w której jesteś aktualnie zanurzony - jakie masz otoczenie, ale co ważniejsze, co masz w środku siebie. Badamy Twoje talenty, silne strony, przewagi. Zrobimy wszystko by je rozwinąć, ćwiczyć, zatrudniać dla pracy do sukcesu! Jeśli wykrylibyśmy przeszkody, które mogłyby sie pojawić na Twojej drodze do sukcesu, do zarobienia pieniedzy, do spędzania czasu w sposób Cię satysfakcjonujący, do budowania wartościowych relacji z ludźmi, do wzmocnienia Twojej pozycji zawodowej, to przygotujemy się do ich usunięcia! Przekształcimy otoczenie, tak by ułatwiało dojście do Twojego celu!

Co więc zrobimy? Zamienimy Twoje cele na działania! Zbudujemy harmonogram tych działań, będziemy je ćwiczyć. Zaczniemy działać! Będziemy mierzyć Twoje osiągnięcia, czyli sprawdzać, czy podjęte czynności przynoszą zamierzone rezultaty. Ale nie po to, by tylko widzieć jak idziesz, lecz by natychmiast, bez zwłoki, wprowadzać działania poprawiające, gdybyś zbłądził!

Właśnie po to masz swojego osobistego trenera, by wygrać Twoje zawody życia!


Jeśli potrzebujesz czegoś specjalnego, zadzwoń lub napisz tu , bez żadnych zobowiązań z Twojej strony!
Przygotujemy dla Ciebie, specjalną ofertę, otrzymasz dokładnie to, czego potrzebujesz!


tel: 660-786-740

button_napisz

TF

mod_tf_bg1 mod_tf_bg2
mod_tf_bg3 mod_tf_bg4
mod_tf_bg5
Wcielamy sprawność w czynności biznesu.

Kontakt

fot2
Tomasz Furgalski
Tel: 660-786-740
furgalski@furgalski.com


psycholog.furgalski.com - psycholog. Porady i pomoc psychologiczna, terapia, coaching - psychoterapeuta Łódź